SPŁYWY CZARNĄ MALENICKĄ

  •   
  •   
  •   
  •   

Spływy kajakowe szlakiem Czarna Maleniecka/Konecka

Czarna Maleniecka, traktowana jako rzeka nizinna, płynie jednak głównie przez obszary wyżynne, porośnięte głownie lasami, które w dolnym odcinku chronione są w ramach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Czarna jest rzeką łatwą, ponieważ system jazów ujarzmił jej górski charakter. Przenoski na jazach i elektrowniach wodnych czynią jednak szlak trochę uciążliwym.

Dla wprawionych kajakarzy dostępna jest od Stąporkowa 5 dni a dla doświadczonych turystów kajakowych już od Sielpi 2-3 dni.

Jednodniowa trasa od Rożenka przez Dąbrowie nad Czarną, wpłynięcie do Pilicy na wysokości Kurnędza i zakończenie w Sulejowie -19 km czas płynięcia ~ 5-6 godzin. Wymagająca trasa spływów jednodniowych biegnąca w dolnym odcinku przez Sulejowski Park Krajobrazowy , po drodze do pokonania przeszkody pod mostem w Borowcu, młyn wodny w Dąbrowie (przed młynem należy popłynąć  w lewo młynówka) gdzie po drewnianej pochylni na spiętrzeniu wody należy sunąć kajaki na niższy poziom ) oraz do obniesienia spiętrzenie wodne za Dąbrową nad Czarną. Potem czeka nas najpiękniejszy odcinek rzeki.

Trasa dla osób z większym doświadczeniem kajakowym.

 

Trasy naszych spływów kajakowych po Czarnej Malenieckiej

Nr trasy Początek trasy Koniec trasy Długość trasy Czas spływu Charakter trasy Mapa
M01

Oferta specjalna!

Rożenek Sulejów

18 km

4-6 godz.
małe wyzwanie

MAPA

M02 Sielpia Sulejów 51,6 km 2-3 dni
małe wyzwanie
M03 Stąporków Sulejów 80,8 km 5 dni
małe wyzwanie

 

//]]>