Jak sprzątaliśmy Pilicę

Sprzątamy Pilicę w Sulejowie !!!
10 kwiecień 2015
Nowy przewodnik po Pilicy!
14 maj 2015

Jak sprzątaliśmy Pilicę

  •   
  •   
  •   
  •   

W piątek 24 kwietnia w Sulejowie odbyła się III akcja sprzątania rzeki Pilicy i jej brzegów pod hasłem ?Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do Ujścia? której inicjatorem od wielu lat jest Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego

SONY DSC

Akcje tą przeprowadzono w Sulejowie oraz innych nadpilicznych miejscowościach już trzeci rok z rzędu i na pewno będzie kontynuowana w następnych latach. W tym roku w Sulejowie do akcji przyłączyli się:

– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie,

– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie,

– Gimnazjum w Sulejowie,

– Zespół Szkół Ponadgimnazialnych w Sulejowie

– Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 28 w Sulejowie,

– Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejowie

– 8 Piotrkowska Drużyna Harcerzy Starszych

– Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim

– Firma Kajmar kajaki Sulejów

– Stowarzyszenie Sulejów Dla Pokoleń

– Klub Sportowy Amber Tomaszów Mazowiecki

– Nadpiliczne Parki Krajobrazowe

– Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Sulejowie

– Urząd Miejski w Sulejowie

– Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie

– wiele osób indywidualnych

Było nas naprawdę wiele osób, Pilicę sprzątały grupy piesze oraz kajakarze. Niesamowite zaangażowanie wszystkich zaowocowało przywróceniem naturalnego, czystego i bezpiecznego oblicza Pilicy. Udało się zebrać naprawdę wiele śmieci, które psuły wizerunek naszej Pilicy. W porównaniu do poprzednich akcji można śmiało stwierdzić, że śmieci jest z roku na rok jest coraz mniej. I takie właśnie społeczne inicjatywy maja naprawdę sens. Pokazują one, że ludzie nie są obojętni i chętnie przyłączają się do wspólnego działania.

W ramach akcji uprzątnięto Pilicę oraz jej brzegi na długości 9km, od miejscowości Kurnędz, cały obubrzeżny Sulejów, aż do Murowańca gdzie do Jeziora Sulejowskiego wpływa rzeka Luciąża.

Piękną niespodzianką dla najmłodszych były upominki przygotowane przez UM Sulejów, firmę ASA, oraz Nadpiliczne Parki Krajobrazowe oraz Polski Związek Wedkarski oraz firmę Kajmar. A nagrodą za trud były kiełbaski, grill oraz wspólne ognisko przygotowane przez strażaków z OSP Sulejów.

Wszystkim zaangażowanym w imieniu klubu KS Amber, jako sulejowski koordynator akcji ?Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do Ujścia? składam serdeczne podziękowania. Bez Was nie udałoby się tego osiągnąć. Jeszcze raz bardzo dziękuje i już teraz wiem na pewno, że spotkamy się za rok! Bo widać, że takie akcje mają naprawdę sens.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin Suszka

//]]>