COVID-19 a wypożyczalnia, kajaki i spływy

Nowa oferta spływów zorganizowanych
27 czerwca 2019
Zapraszamy na XIII Noc Świętojańską w Kajaku 23/06/2020
3 czerwca 2020

COVID-19 a wypożyczalnia, kajaki i spływy

  •   
  •   
  •   
  •   

Otwieramy sezon kajakowy od 9 maja! ?
Wg informacji na stronach Ministerstwa Sportu od 4 maja można już oficjalnie wypożyczać kajaki (od 20 kwietnia można było pływać kajakiem tylko indywidualnie i na własnym sprzęcie)
https://www.gov.pl/…/odmrazanie-sportu–etap-od-4-maja-2020…

Ale z pewnymi ograniczeniami:

Czy możliwe jest prowadzenie działalności polegającej na wypożyczaniu sprzętu wodnego?
-Tak, jest możliwe.

Czy możliwa jest organizacja spływów kajakowych?
– Przepisy nie określają formy organizacyjnej prowadzonych aktywności. Odnoszą się natomiast do liczby osób mogących korzystać z jednego kajaka. Ostateczna decyzja dotycząca organizowanych aktywności należy do organizatora i musi być zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa.

Czy możliwa jest organizacja zajęć w sportach wodnych (żeglarskich, kajakarskich, wioślarskich)?
-Tak, przy zachowaniu zasady, że z jednej łódki czy kajaka będą korzystać jednocześnie nie więcej niż dwie osoby (wyjątek dla osób zamieszkujących lub gospodarujących wspólnie np. rodzice z dziećmi wtedy limit 2 osób nie obowiązuje).

Czy istnieje limit jednostek pływających przebywających jednocześnie na obiekcie wodnym podczas prowadzenia zajęć sportowych?
– Nie ma limitu liczebności jednostek pływających na danym obiekcie wodnym. Ograniczenie w tym zakresie może wprowadzić regulaminem wewnętrznym właściciel/administrator obiektu wodnego. Należy przy tym pamiętać o stosowaniu się o do obowiązujących zasad sanitarnych po zejściu na ląd.

Nasza działalność w trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo, prowadzimy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Sprzęt kajakowy będzie dezynfekowany po każdym użyciu, dodatkowo będzie rotował i poddawany zostanie tygodniowej „kwarantannie”
Na rzece nie musicie zakrywać twarzy.
Transport osób organizujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami, w autokarach może być zajęty komplet miejsc, w busach może przebywać 9 osób – wszędzie w zakryciu twarzy.

Jeżeli nie chcecie skorzystać z opcji transportu osób, przyjeżdżając do nas min dwoma samochodami, możecie logistykę zapewnić sobie sami. Będzie to tańsze i bezpieczniejsze.

Więcej odpowiedzi na Wasze pytania, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami: kajakisulejow@wp.pl, 502 735 726, 502 94 11 22
Jola i Marcin Suszka
Instruktorzy PZKaj i Przodownicy Kajakarstwa PTTKu

//]]>